Wertykulatory

Wertykulatory spalinowe STIGA

Wertykulator Stiga to urządzenie niezbędne w każdym ogrodzie. Służy ono do usuwania filcu, czyli starej trawy, mchu i chwastów, a także nacinania podłoża. Nagromadzony filc zabiera trawie światło, utrudnia jej dostęp do wody i substancji odżywczych. Działa to bardzo niekorzystnie na wygląd trawnika, dlatego wszystkie martwe elementy powinny być regularnie usuwane.

Wertykulacja umożliwia rozluźnienie, napowietrzenie i lepsze nawodnienie gleby, dzięki czemu trawa może rosnąć znacznie lepiej. Wertykulator spalinowy Stiga to urządzenie nowoczesne i łatwe w obsłudze. Idealnie sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych ogrodach. Dzięki regularnej wertykulacji trawnik stanie się piękny i bujny.


Wertykulatory elektryczne STIGA

Wertykulator elektryczny Stiga z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy poszukują nowoczesnego i cichego urządzenia do wertykulacji. Mech, chwasty i pozostałości martwej trawy mają bardzo negatywny wpływ na wygląd trawnika, gdyż utrudniają wzrost nowym pędom.

Regularna wertykulacja jest więc konieczna w każdym ogrodzie. Wertykulator elektryczny nie tylko usuwa filc znajdujący się na powierzchni trawnika, ale też za pomocą ostrzy nacina glebę, dzięki czemu do podłoża mogą dotrzeć woda i tlen. Urządzenia te wyposażone są w pojemne kosze, w których gromadzone są zebrane odpadki. Wertykulatory Stiga to gwarancja pięknego i zadbanego trawnika.