KSZTAŁTUJEMY ZIELONĄ PRZESTRZEŃ

Konserwacja i przeglądy boisk oraz placów zabaw 

Boiska i place zabaw tylko z pozoru nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Tymczasem regularna konserwacja placów zabaw i boisk jest w stanie znacząco wydłużyć ich żywotność. Brak odpowiedniej opieki sprawia bowiem, że już po krótkim czasie tracą one swoje walory estetyczne i użytkowe. W naszej firmie ogrodniczej zajmujemy się kompleksową konserwacją placów zabaw i boisk.

Materiały stosowane do budowy boisk sportowych pod wpływem warunków atmosferycznych i intensywnego użytkowania ulegają szybkiemu zużyciu. Regularny przegląd boisk, wykonywany przez naszych fachowców, obejmuje przede wszystkim czyszczenie nawierzchni z zanieczyszczeń, szczotkowanie nawierzchni, czyszczenie granulatu, uzupełnienie granulatu, wyrównanie wypełnionej powierzchni. W ramach konserwacji boiska trawiastego przeprowadzamy też kontrolę systemu drenażu.

KONTROLA PLACÓW ZABAW

Systematyczna konserwacja placów zabaw ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa korzystających z nich dzieci. Wiemy o tym doskonale, dlatego jako doświadczeni ogrodnicy wykonujemy pełną kontrolę placu zabaw – od poziomu czystości, przez kompletność i zwartość konstrukcji, po zgodność stanu nawierzchni placu zabaw z normą PN – EN 1177:2009.

Konserwacje boisk i placów zabaw należy wykonywać szczegółowo raz do roku. Funkcjonalne kontrole powinny być z kolei przeprowadzane co najmniej co 3 miesiące. Po przeprowadzeniu przeglądu przez naszych pracowników oddajemy do ponownego użytku boiska i place zabaw z atestem bezpieczeństwa.

Adres: ul. Łódzka 164 62-800 Kalisz

Telefon: +48 668 111-200

Email: info@mg-ogrody.pl

Czekamy na Was: Pon – sobota: 9:00 – 16:00

BOISKA ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ:

Bardzo ważnym elementem, ale niestety nie zawsze docenianym przez użytkowników sztucznej trawy jest jej odpowiednia konserwacja i pielęgnowanie. Mimo, że te zabiegi w porównaniu do płyt z trawy naturalnej są bardzo zminimalizowane, nie należy konserwacji całkowicie zaniechać.

Tylko systematyczna i profesjonalna pielęgnacja pozwoli na bezpieczne i komfortowe użytkowanie sztucznej trawy oraz znacznie przedłuży okres jej użytkowania. Dzięki specjalistycznym maszynom, dokonujemy szeregu zabiegów pozwalających na utrzymanie nawierzchni w jak najlepszej kondycji.

Regularna i odpowiednia konserwacja boiska sportowego zapewni najlepszą jakość gry i trwałość nawierzchni. Jest głównym czynnikiem mającym wpływ na żywotność sztucznej trawy. Ignorowanie konserwacji boiska powoduje utratę gwarancji.

MISJA

Dlaczego warto zadbać o sztuczne nawierzchnie?

Właściwa konserwacja sztucznej nawierzchni zagwarantuje:

                       • przyjemność i komfort gry;
                       • atrakcyjny wygląd boiska przez długi czas;
                       • równomierne rozprowadzenie granulatu;
                       • odpowiednie funkcjonowanie systemu odwadniającego;

PIELĘGNACJA NAWIERZCHNI SZTUCZNYCH

Zanim nawierzchnia zapewni optymalne warunki do gry minie około dwóch, trzech miesięcy. Podczas pierwszych tygodni użytkowania należy regularnie (co 30 godzin) szczotkować szczotką trójkątną i matą wyrównującą całe boisko. Szczotkowanie sztucznych nawierzchni przynajmniej raz w tygodniu jest jedną z najczęściej zalecanych czynności.

Okolice boiska muszą być zawsze utrzymane w czystości. Zalegające śmieci/odpadki należy usuwać z nawierzchni 1-2 razy w tygodniu. Stanowią one świetną pożywkę dla rozwoju mchów i glonów, co prowadzi w efekcie do braku przepływu wód opadowych, a co za tym idzie – całkowitego zniszczenia murawy i nawierzchni poliuretanowych.
Jesienią boisko należy regularnie zamiatać, by opadające z drzew liście i igły nie wniknęły w strukturę murawy. Aby utrzymać nawierzchnię poliuretanową w należytym stanie, należy zmywać z niej kurz, brud i zanieczyszczenia chodnikowe przy pomocy wody pod ciśnieniem (częstość mycia uzależniona jest od intensywności użytkowania). Zanieczyszczenia olejami, smarami lub farbami trzeba jak najszybciej usunąć specjalnymi środkami chemicznymi.

Przynajmniej 2-3 razy w roku zaleca się przeprowadzenie kompleksowej pielęgnacji i konserwacji nawierzchni, tj. mycie środkiem chemicznym za pomocą specjalistycznego urządzenia wysokociśnieniowego lub szorowarki.

Znaczenie usuwania zanieczyszczeń i utrzymywania właściwego poziomu wypełnienia nawierzchni jest często niedoceniane, mimo że kłopoty, jakie wynikają z negatywnego oddziaływania środowiska na sztuczne nawierzchnie są znane od lat.

Konsekwencją jest przedwczesne zużycie i utrata właściwości sztucznej nawierzchni. Producent nie ponosi odpowiedzialności za takie straty. Odpowiedzialność za utrzymanie nawierzchni spada na jej właściciela. Zaniedbanie w konserwacji spowoduje, że materiał organiczny przenika głęboko w nawierzchnię i nieodwracalnie zmienia jej właściwości.

Rozpoczyna się intensywny rozwój mchów i glonów na coraz większym obszarze. Sytuacja taka może doprowadzić do bezpowrotnego zniszczenia nawierzchni i konieczna będzie jej kosztowna renowacja lub wymiana.

Garden Products.PL Piotr Gulczyński – Kalisz

Dzięki naszemu doświadczeniu i zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn zapewnimy Waszej nawierzchni najlepsze parametry przez cały okres użytkowania. Dzięki naszym profesjonalnym zabiegom znacznie przedłuży się jej żywotność.

W naszej ofercie mamy przygotowany szereg Pakietów na nasze usługi. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a my przygotujemy odpowiednią ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.